[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(./includes/bbcode.php): failed to open stream: No such file or directory
[phpBB Debug] PHP Warning: in file [ROOT]/viewtopic.php on line 22: include(): Failed opening './includes/bbcode.php' for inclusion (include_path='.:/opt/alt/php74/usr/share/pear')
Straipsniai.lt •Skype virusas
Puslapis 12

Skype virusas

Parašytas: 2007 04 16 17:34
D12
Na,pastaruoju metu paplito skype virusas.Biski info apie ji:


Šiandien apie 20:30 pajutau pirmąsias pirmojo tikro Skype viruso Lietuvoje (mano žiniomis) pasekmes.

Viruso veikimo principas, jei buvai pakankamai laimingas ir negavai jo:

Apsėstas viruso kompas visiems savo Skype kontaktams išsiunčia žinutes, kviečiančias nueiti į puslapį http://www.papai.ru/foto_galerija/sandra.jpg. Iš tiesų, vartotojas yra persiunčiamas į puslapį pasidulkinam.com/sandra.scr, tačiau jis to nemato. SCR - ekrano užsklandos failas. Jis gali vykdyti labai įvairias komandas. Ne gana to - jo ikona nustatyta kaip standartinio JPG paveiksliuko. Paleidus tą failą, jis slapta kreipiasi į Internet Explorer, kuris matyt įsibrauna į Skype protokolą ir tavo draugams išsiunčia panašias žinutes. Tau tuo tarpu atidaro tos “Sandros” nuotrauką. Virusas plinta.

Man nuo viruso pavyko apsisaugoti paranojiškos antivirusinės (ZoneAlarm) dėka. Ji pastebėjo, kad failas kreipiasi į naršyklę ir užblokavo priėjimą.

Iš tiesų yra keli būdai apsisaugoti nuo to:
Turėk antivirusinę. Būtinai. Niekada negali žinoti…
Neparsisiuntinėk failų, jei jų pavadinimas skiriasi nuo to, kur ėjai. Jei ėjai į sandra.jpg, o tau atidaro sandra.src - negerai.

Šiaip ar taip, tai reiškia kelis dalykus:
Hakeriai gavo priėjimą prie Skype protokolo. Tas gerai, kai naudojama taikiai. Bet…
Šis atvejis nebus paskutinis - Tokius virusus sukurti lengva, o žmonės menkai progresuoja.

Sėkmės. Ir saugokis.

P.S. Kažkas vyksta. Nors failas ir negavo priėjimo prie vienos vietos, kažką kitur nuveikė, ir mano Skype staiga tapo nevaldomas. Išjungus jį per procesų sąrašą (Ctrl+Alt+Delete), jis vėl nepasikrovė. Žiūriu, kas bus perkrovus kompą.

P.P.S. Skype veikia. Bet. :D
http://sniegas.wordpress.com/ - saitas

Kaip matot,virusas greit plinta.Ji atidarius tavo visiems kontaktams issiunciamos tokios zinutes kaip:

[21:31:20] blablabla says: http://www.papai.ru/foto_galerija/sandra.jpg
[21:31:21] blablabla says: pz ane?
[21:31:23] blablabla says: http://www.papai.ru/foto_galerija/sandra.jpg
[21:31:23] blablabla says: uj netau sry

Virusas labai sparciai plinta.
Taigi,gal kas daugiau zinot apie ji daugiau?
koks tai virusas?Trojanas?Keylogas?Ar dar kas nors?
Padiskutuokim.

Parašytas: 2007 04 16 17:43
zigzag
buvau ikliunes isivaliau ir rami galva
vienur sako kad tipo bussi botas busi paverstas saviem tiklam kitur kad seip ant durniaus...

Parašytas: 2007 04 16 18:16
tornado
as irgi tapau to viruso auka bet jokios zalos (bent jau kolkas) jis man nepadare.Ji skanuodamas su kasperskiu radau ir istryniau,istikruju idomus dalykas tame kad tavo kontaktuose esantiems ta zinute plinta :)

Parašytas: 2007 04 16 18:23
oxigen
Aš vakar vakare įkliuvau. Tiesą sakant tik šiandien įjungęs kompiuterius pastebėjau pirmuosius įtartinus jo elgesius. Buvo mėginta prieiti prie mano BIOS ir Windows kažkokių protokolų, Windows XP metė errorus su panašiomis žinutėmis. Taip pat užkniso tai, jog visiems kontaktams išsiuntė tą kvailą žinutę.

Oficialiai :
http://www.lrytas.lt/?id=11767108731175198918&view=4
http://www.esecurity.lt/article/2036.html

Parašytas: 2007 04 16 18:28
tornado
o as nei skaipo sutrikimu nepastebejau,nei windowsas errorus mete,,,kazko tyliai svariai,turbut kasperskis gerai suweike...

Parašytas: 2007 04 16 19:35
^Paulius^
Man irgi buvo atsiunte, bet as neatidariau. :lol:

Parašytas: 2007 04 16 20:59
kaukoliux
man sita zinute atsiunte apie 80% mano turimu kontaktu as juos ignoravau,taigi nepasisavinau viruso (aciu dievui) ... bet kilo noras zvilgtelti :lol:

Parašytas: 2007 04 17 07:07
SwaDDie
Is esmes nuejau i ta nuoroda bet buvau redirectintas i pazintys.lt :D Gavau 15 diena ta zinute... Issivaliau sakykim su siuo toolsu :) Bat skriptas..Kam siunciau tiem tikrai padejo..Nebent like trojanu ar seip..
http://www.bestsharing.com/files/EFRhw9 ... e.bat.html

Parašytas: 2007 04 17 15:44
Dkmaster
man irgi sis buvo bet as nei spaudziau nei ka tj gal ir neatejo o gal ir atejo :roll:

Parašytas: 2007 04 17 16:56
zigzag
zinau kas kure :D draugo draugas prasiau sorce bet uzsistumes ir nedave :(

Parašytas: 2007 04 20 09:34
klmnxx
Aš irgi prieš kelias dienas užkibau ant jo :oops: Bėda tame, kad pas mane AV galiojimas pasibaigęs, tad nežinau, kaip man dabar visą mėšlą ištrinti :cry:

Parašytas: 2007 04 20 15:08
E~XODU~S
zigzag rašė:zinau kas kure :D draugo draugas prasiau sorce bet uzsistumes ir nedave :(
Nelabai tikėtina :wink:

Parašytas: 2007 04 20 15:09
E~XODU~S
zigzag rašė:zinau kas kure :D draugo draugas prasiau sorce bet uzsistumes ir nedave :(
Nelabai tikėtina :wink:

Parašytas: 2007 04 20 15:49
zigzag
E~XODU~S rašė:
zigzag rašė:zinau kas kure :D draugo draugas prasiau sorce bet uzsistumes ir nedave :(
Nelabai tikėtina :wink:
jo pats jau pastebejau nes nei viruso nei pacio
source nedave. jauciu prisieme "garbe" ir viskas... :D

Parašytas: 2007 04 24 18:30
NeFoRmAtAs
Jau kazkaip aprimo jis bet labiausiai priverciu zvilgtelti eilute oi netau ce norisi paziureti :oops: